З віком вибір ошатного сукні для жінок стає більш складним. Це пояснюється видимими змінами фігури і труднощами приховати явні недоліки. Однак це зовсім не причина відмовлятися від такого яскравого предмета одягу.
При виборі вечірнього гардеробу жінки у віці понад 40 років необхідно керуватися мудрістю і вибирати елегантність і стриманість.
Кілька основних критеріїв вибору:
Нарядне плаття для жінок — обов’язковий предмет гардероба в будь-якому віці. Урочисті приводи вимагають вечірнього дрес-коду. Саме тому необхідно знайти свій ідеальний фасон. Жінкам з надлишком ваги слід більш уважно підходити до вибору.
Футляр — ідеальний фасон для власниць пишних форм. Головною особливістю такого сукні є відсутність поділу (шва) між грудної та нижньою частиною. В цілому, наряд виглядає трохи заужено. Довжина наряду — зазвичай міді.
Плаття-футляр не перестає бути трендом ось вже кілька сезонів поспіль. Модний, але досить скромний крій, а також строгий силует часто допомагають приховати зайву вагу візуально. Якщо доповнити образ досить високим і стійким каблуком, можна створити дуже жіночний і елегантний образ.
Завищена талія — прекрасний спосіб відвернути увагу від зайвої ваги і складок в області живота і стегон і створити акцент на більш вигідних частинах тіла (груди, руки, шия). Відмінно, якщо крій сукні виконано з расклешением після шва на талії: будуть приховані максимальні обсяги.
Такі фасони добре підійдуть власницям великих розмірів грудей. Також на цей крій необхідно звернути увагу невисоким жінкам: їм слід вибрати плаття в підлогу. Завищена талія в поєднанні з довжиною максі здатна візуально подовжити ноги і весь образ в цілому.
Сукні із завищеною талією добре врівноважить фігуру типу прямокутник. Єдине — доцільно підкреслити область талії стрічкою або ременем. Завдяки безлічі переваг даного крою, такі вбрання стали універсальні за забарвленням і сезонності. Їх носять у будь-який час року, змінюючи лише текстури тканин і варіанти принтів.
Трапеція — ідеальний варіант для повненьких жінок. Правильний крій цього сукні здатний скоректувати фігуру і вертикально витягнути образ. Здорово, якщо підбирається легка, струмуюча, але досить щільна тканина. Довжина зазвичай варіюється від середини коліна до середини гомілки.
Ошатне плаття трапеція для жінки з мереживною вставкою
Виріз сукні необхідно вибирати напівкруглим або V-подібним: так посилиться увагу на декольте і грудей. Рукава можуть бути абсолютно різними: від приталених і вузьких до летять з воланами. Варто врахувати, що відкрите плече буде притягувати погляд на форму верхніх кінцівок. Якщо руки щільні і важкі, краще відмовитися від відкритого верху сукні.
Модна новинка цього сезону — мереживна вставка на грудях на сукні-трапеції. Цей акцент вдало перетягує на себе увагу з проблемних зон жінки. Крім того, зайві складки на животі будуть непомітні, завдяки вільному фасоном. У результаті, виходить ідеальний образ для жінки «в тілі».
Нарядне плаття для жінок в обов’язковому порядку виділить її з натовпу. Плаття з запахом здатний вигідно підкреслити достоїнства фігури, але також воно може і вказати на недоліки.
Його краще вибирати жінкам з правильними пропорціями. Незвичайний елемент привертає погляди до грудей, тому власницям скромних форм не слід віддавати перевагу даного кроєм. Пышнотелым дамам, навпаки, фасон буде до лиця.
Запах може бути тільки у верхній частині вироби, але також може і триватиме по всій довжині. Візуально така сукня підкреслює фігуру і подовжує фігуру жінки. При можливості необхідно підтримати образ і кольором: яскраві і темні тони ще більш приховають недоліки фігури. Світлий і великий принт обтяжить весь образ.
Плаття з запахом в підлогу — класичний вечірній варіант, який варто вибрати на урочисті приводи. При виборі відтінку краще зупинитися на чорному або темно-синьому тоні.
Для жінок з надлишковою масою тіла слід відмовитися від дуже тісних варіантів. А-силует — хороший варіант для створення правильного і симпатичного комплекту.
Такий фасон сукні найчастіше виготовляється з довжиною в підлогу. Крім того, дуже часто модельєри вибирають блискучі і доглянуті тканини.
Таким чином, виходить плаття для виходу в світ. Театри, ресторани і всілякі виставки — хороший привід для таких варіантів.
А-силует передбачає широкий кльош, починається від грудей. Тому жінкам з тяжким низом слід акцентувати увагу на талії широким ременем або поясом.
Струнким жінкам підійдуть всі вищеописані моделі. Однак вибір для них відкривається більш широкий із-за універсальності фігури.
Тюльпан — модний фасон ошатного сукні, що представляє собою вільний крій по всій фігурі в поєднанні з об’ємним розкривним верхи, подібно пелюсткам цієї квітки. Стрункі плечі і руки дозволяють відкрито демонструвати і підкреслювати ці частини, ось чому дана форма підійде виключно худим жінкам.
Увагу від верху тулуба можна відвернути яскравою взуттям на підборах або кольоровими колготками. Перевантажувати образ надмірно масивними прикрасами не доцільно, так як активний комір сукні — і так помітна частина модного образу.
Стиль Ампір являє собою поєднання повітряних і легких елементів в дуже жіночному традиційного крою плаття. Найчастіше виконується в довжині максі, іноді зі шлейфом (весільні варіанти).
Відмітними особливостями фасону є:
Стрункі жінки в цьому стилі воліють світлі і ніжні тони. Така забарвлення перетворює образ романтичного і наївний.
Яскраві та насичені кольори, навпаки, роз’єднують задумку сукні і його візуальну картинку.
Тканинами для ампирических суконь служать в основному шовк, сатин.
Колірний тип жінки | Опис зовнішності | Відповідні відтінки в одязі |
Літо | Попелясті відтінки волосся, холодні тони шкіри (сіруватий, рожевий), світлі очі | Всі холодні відтінки: синій, білий, рожевий, лимонний, мармуровий |
Осінь | Золотиста засмагла шкіра, мідні відтінки волосся, горіхові відтінки очей | Смарагдовий, шоколадний, гарбузовий, оливковий, сірий |
Зима | Чорне волосся, світла шкіра, темні очі | Червоний, золотий, зелений, всі яскраві насичені тони |
Весна | Пшеничних відтінків волосся, тонка бліда шкіра, блакитні (сірі/зелені) очі. Може бути легкий рум’янець, колір губ — рожеві | Блакитний, персиковий, чорний, коричневий, оранжевий у холодній панелі |
Ошатним плаття робить не тільки фасон і крій, але і забарвлення і додаткові прикраси. Жінкам доцільно керуватися нижчеподаній таблиці для вибору правильного тону. Віковим дамам розглянута характеристика ще більш актуальна, адже з роками створення ідеального образу стає все складніше.
Бежеві відтінки є одними з найбільш актуальних кілька останніх сезонів. Це знаходить відгук і у верхньому одязі, і в повсякденному, і в створенні ошатних луків для урочистостей.
Сукні в бежевій панелі виглядають вишукано і дорого.
Для жінки старше 50 років футляр в ніжно-кавовому відтінку стане не тільки незамінним предметом гардероба на вихід, але і допоможе поповнити базовий набір речей в силу свого нейтрального і до всього потрібного кольору.
Ошатне плаття в бежевому тоні найкраще компонувати човниками в тон основного комплекту одягу.
Персиковий колір відмінно гармонує з усіма теплими відтінками, тому його сміливо можна вибирати для ошатного комплекту. Особливо добре він підійде для цветотипов Весна і Осінь.
Персиковий ідеальний для суконь підлогу в стилі Ампір. Він виглядає благородно і вишукано. На цьому відтінку добре виглядає золота фурнітура та прикраси. Колір також чудово відтінятиме красивий загар шкіри.
З рожевими відтінками необхідно бути дуже акуратними. Адже жінці у віці нехрупкого статури він може абсолютно не підійти: це стосується яскравих, поросячих тонів. Дамам постарше доцільно вибирати ніжні пастельні кольори. Неонові кричущі кольори краще уникати зовсім. Це кольори альтернативної моди, не відповідні солідним жінкам.
Самий ідеальний варіант серед рожевого — пудровий. Він відмінно буде виглядати на сукні-трапеції або коконі.
Нарядне плаття для жінок в класичному розумінні представляється яскраво-червоного кольору. Проте насичені відтінки не будуть гармонійно виглядати на блідих жінок з бляклої шкірою та волоссям: вони перетягнуть на себе всю увагу і володарка сукні «загубиться». Слід заздалегідь подбати про яскравому макіяжі та активної зачіску та прикраси.
Червоні сукні краще всього вибирати по фігурі в довжині міді або максі. Тканини повинні бути щільними і добре тримати форму. Доцільно зупинити вибір на лаконічних, але дорогих аксесуарах. Взуття переважно вибрати чорну.
Бордові відтінки виглядають модно і сучасно. Не дарма винний колір вважається найбільш актуальним в нинішньому сезоні. Бордо — колір урочистого і ошатного сукні.
Його відмінно доповнять:
Бордовий добре поєднувати з смарагдовим або чорним кольорами.
Це колір може підійти не всім, адже він здатний старити і додавати вік. Дамам постарше краще вибрати світлі відтінки: лавандовий або пастельний фіолет. У віці необхідно надати образу легкості і свіжості. Бузковий ж виглядає солідно, важко і наполегливо. Однак це може дуже стати в нагоді на офіційних приводів, де немає місця грайливим і кокетливим лукам.
Класичне чорне плаття повинно бути в гардеробі будь-якої жінки незалежно від її стану та віку.
Ошатну модель можна надягати з нагоди свята, у повсякденному — здійснювати щоденну діяльність.
Чорний колір виглядає лаконічно, презентабельно і дорого. Він підходить до всіх кольоротипам.
Його можна поєднувати з будь-якою формою взуття та аксесуарами. Тому цей універсальний відтінок доречний серед будь-якого фасону ошатного сукні для жінок старше 40-50 років.
Ошатне плаття повинно бути ідеально підібраним. Тканина, крій, фурнітура — все в обов’язковому порядку буде на видноті.
Шифон часто використовується для створення вечірніх нарядів, переважно літніх. Легка струмуюча тканина чудово лягає на тіло, обрамляючи його красиво збірками і складками. Необхідно пояснити, що даний вид матеріалу злегка прозорий, ось чому слід задуматися про надійною підкладці.
Шифон вибирають для грецького стилю і весільних нарядів. Його добре поєднувати з італійським мереживом і фатином.
Тафта — щільний глянсовий матеріал, чудово тримає форму сукні або костюма. Застосовується виключно для створення вечірніх та урочистих нарядів. З тафти шиють пишні сукні в підлогу і комплекти з довгими шлейфами. Будучи дорогою тканиною, тафта зарекомендувала себе обов’язковим атрибутом у створенні весільних суконь.
Для жінок у віці краще всього вибрати плаття по фігурі з завищеною талією довжини міді. Образ вийде дуже світським і витонченим.
Мереживні елементи часто застосовують у пошитті ошатних суконь. Однак жінкам старше 50 років необхідно обмежитися легкими прикрасами з цього матеріалу (комір, кишені).
Адже повністю зшите з напівпрозорої тканини плаття може викликати деякі питання.
Мереживні вставки добре виглядають на щільних і матових матеріалах.
Обробка дуже важлива в створенні гарного комплекту. Не можна економити і вибирати дешеві і погані прикраси: вони спростять образ.
Слід віддати перевагу лаконічним, але вишуканим варіантами. Жінці у віці необхідно вибирати стриманість і дорожнечу.
Нарядне плаття для жінок стає дійсно унікальним, коли дизайнери додають цікаві елементи у вигляді аплікацій або вишивки.
Вартість виробу зростає в кілька разів, якщо використовується ручна робота. Варіанти таких суконь представлені на різноманітних виставках одягу.
Для візуального подовження фігури слід вибрати вертикальні візерунки в якості малюнка.
Образ змії або рослинний орнамент — класичний варіант вишивки на вечірньому вбранні.
Жінкам старше 50 років необхідно звернути увагу на нейтральні зображення:
Вишивка бісером — більш складний варіант описаної вище техніки. Для нарядних суконь дизайнери часто використовують блискучі варіанти або стеклярус.
Як правило, це викладений у певному місці візерунок:
Самий модний прийом цього сезону — імітація ременя бісером в контрастному кольорі. Така техніка не тільки зробить виріб унікальним, але і вигідно підкреслить і потягне область талії.
Прикраса вечірнього плаття стразами вимагає певної майстерності і відмінного почуття смаки та заходи. Такі активні блискучі елементи самі по собі можуть виглядати дешево і просто. Тому необхідно вибирати якісні і гідні варіанти, як, наприклад, стрази Сваровскі.
Прикрашають стразами абсолютно будь-яку частину сукні. Але не потрібно забувати, що переливається на світлі елемент буде активно привертати увагу до тієї частини тіла, де він розташований.
При наявності явних недоліків (складки, зайва вага) не варто вибирати такий вид декору.
Модна техніка сезону осені 2020 р. — розшитий стразами корсет сукні та пишна спідниця.
Намистини — хороший і недорогий варіант для того, щоб виділити сукню із загальної маси і зробити його єдиним у своєму роді.
Не варто перестаратися і нашивати елементи декору по всій площі, доцільно виділити 1 або кілька вигідних зон, які неодмінно хочеться підкреслити. Зазвичай це тонка талія, висока груди або довга шия.
Намистини бувають виготовлені з різних матеріалів: дерева, пластика або металу. Для вечірніх нарядів підійдуть останні варіанти. Золоті або срібні намистини відмінно виглядають на чорних або інших яскравих кольорах.
Вибір ошатного сукні для вікових жінок — нелегка справа. Головне — правильно оцінити тип фігури і визначитися з основним фасоном, який вигідно відзначить переваги і приховає недоліки.