Чоловічі светри, в'язані спицями: схеми, описи
В'язані речі вже величезну кількість часу залишаються актуальними і їх популярність не тільки не падає, але й зростає з кожним днем, тим більше що кожен бажаючий має не тільки можливість купити подібний виріб, але і змайструвати його самостійно. Носити самої в'язану самостійно кофточку або політиці завжди приємно, але подвійно, якщо бачиш свої маленькі творіння і шедеври на улюбленому хлопцеві або чоловіку або сина. Тому завжди одним з найкращих подарунків, які можна піднести своєму чоловікові є пов'язана своїми руками дрібничка, призначена як доповнення до його гардеробу. Однією з таких речей і є чоловічі светри, пов'язані спицями.
Як зв'язати чоловічий светр
У першу чергу, звичайно, що потрібно зробити - це ретельно продумати майбутню модель виробу або ж підібрати її в одному з модних чоловічих журналах. Головним принципом такого вибору повинно бути співвідношення смакових переваг чоловіки та особливостей його зовнішності.
Кращим виходом, для того щоб не помилитися і майбутній виріб довелося в пору тому, кому воно адресоване, буде створення викрійки за попередніми вимірами. Основними мірками, які можуть знадобитися для цього є: окружність стегон, довжина виробу і рукава, ширина плечей, окружність шиї і грудей, зап'ястя і найширшій частині віха руки. Викрійка створюється наступним чином:
Викреслює простий прямокутник, позначивши його ширину значенням напівобхвату грудей, а висоту довжиною самого виробу.
Наступним кроком є позначення розміру виїмки для горловини виробу. Для цього прямокутник ділиться на дві половинки і від його середини відкладається в обидві сторони ширина, яка вираховується за формулою: півколо грудей мінус півколо шиї. Після чого викреслюється необхідна глибина, для светри з горлом, наприклад, вона буде рівна відстань від початку шиї до кісточок.
Пройма на спинці для рукавів викреслюється з боків прямокутника. Ширина її вираховується за формулою: півколо грудей мінус ширина спини, а глибина - півколо грудей розділена на три. Для переду на пройму додається ще 4-5 см.
В'яжуться светри в основному в напрямку знизу вгору, але в деяких випадках і зверху, наприклад якщо ви вирішили в'язати реглан спицями, для того щоб виріб був більш вільним.
Рукав також робиться у вигляді чотирикутника, по верхній частині якого необхідно буде викреслити його головку, яка вираховується таким чином: півколо грудей ділиться на чотири плюс три сантиметри. Верхня ширина боку буде дорівнює півкола грудей розділеної на 1,5 плюс 2-3 см для вільного облягання, а нижньої сторони півкола зап'ястя.
Моделі чоловічих светрів, пов'язаних спицями
Простий чоловічий светр спицями
Починати вчитися в'язати чоловічий светр спицями, безумовно, слід з найпростіших моделей. Для початку створити можна, наприклад, таку модель:
Для такого светри відмінним вибором пряжі будуть нитки з овечої вовни, як, наприклад, в даному випадку чорного кольору або будь-якого іншого, відповідного вашим перевагам і смакам чоловіка. Для розміру 52 таких ниток знадобиться близько кілограма. Основними візерунками вироби є одні з найпростіших, а саме: гумка 1? 1, а також з поєднання лицьових і виворітних петель для виконання основного полотна: 1) 4 виворітні, 2 лицьові, 2) 10 виворітних, 2 лицьових. На початку і наприкінці кожного ряду не забуваємо робити кромочние петельки.
Послідовність виготовлення виробу наступна:
- В'яжемо передню частину. Передню поличку починаємо провязивать візерунком гумка з 98 петельок, піднімаючи 3-4 ряди. Потім 6 см в'яжемо, використовуючи візерунок з першим поєднанням, але пров'язуючи на початку кожного ряду 1 лицьову петельку, а в кінці 4 виворітних і 1 лицьову. Після чого міняємо перший візерунок на другий, а ряди починаємо також як при пров'язуванні першого. Таким чином, полотно вироби піднімаємо ще на 14 см. (Загальна висота буде дорівнює на цьому моменті 21см). Потім знову в'яжемо полотно, як описувалося раніше ще 23 см. На наступному кроці кількість петель полотна зменшується для пройм рукава, для чого по його краю закриваємо в кожному другому ряду спочатку по дві петельки, потім три рази по одній. Візерунок при цьому не змінюємо. І лише в той момент, коли виріб досягне висоти 51 см, знову міняємо візерунок на другий. Через 14 см пров'язування вироби приступаємо до формування горловини. Для цього ділимо полотно на три частини, середня з яких буде дорівнює 14 петелька, їх перекидаємо на спеціальну довгу шпильку. Для того, щоб горловина вийшла округлої при пров'язуванні плечей додаємо до петель на шпильці нові зняті в наступній послідовності, в кожному другому ряду петлі: 1,3,1,2,4,1. У той момент, коли висота виробу досягне 68 см, на плечах робимо скіс, закриваючи по краях полички через ряд два рази по 12 петель.
- Спинка пров'язується точно таким же чином, як і передня поличка з єдиною відмінністю в тому, що на цьому полотні не робиться вирізу для горловини.
- Рукава починаємо в'язати з зап'ястя візерунком гумка, набравши 56 петель. Причому ці дві частини виробу можна провязивать як окремо, так і одночасно, використовуючи в роботі два різних клубка. Гумку на зап'ясті так само, як для передньої і задньої частин піднімаємо на 3-4 ряди. Після чого переходимо до першого візерунку і в'яжемо їм протягом 9 см, причому початок і кінець всіх рядів, пров'язується аналогічно тому, як описано для передньої полички (т.е.1 лицьова спочатку, 4 виворітних і 1 лицьова в кінці). Наступним кроком є додавання необхідної кількості петель рукава по краях для його формування. Для цього через кожні 5 рядів додаємо три рази по одній петельці, вив'язуючи на початку ряду 2 з однією, і 17 разів через три 3 ряди також по одній петлі. У той момент, коли рукав довязивайте до висоти 51 см, закриваючи через ряд з одного боку полотна рукава спочатку 2 петельки, а потім три рази по одній. Загальна висота рукава повинна вийти 57 см.
- Останнім етапом створення чоловічого светри спицями є його збірка і пров'язування горла. Для цього акуратно виконуються всі шви, а потім петельки з двох поличок, перезняті на шпильки перекидаються на панчішні або кругові спиці і в'язання триває по колу першим візерунком. Для формування горла всі петлі скинуті для заокруглення горловини пров'язуються як одна петелька разом з наступного петлею. Горловина пров'язується на висоту 7 см, після чого всі петлі закриваються.
Чоловік светр, пов'язаний спицями з орнаментом
Дуже красиво і стильно виглядає наступна модель чоловічого светри, пов'язаного спицями з використанням двох орнаментів і простого візерунка лицьова гладь.
Опис роботи вироби:
- Як і для попередньої моделі, спочатку пров'язуємо передню частину і спинку, таким же чином формуючи виїмки для горловини і скоси для рукавів.
- Спинку в'яжемо, починаючи з 6 см гумки і далі до необхідної висоти лицьовій гладдю основною ниткою.
- Візерунок для переднього полотна створюємо таким чином:
- В'яжемо 6 см візерунком гумка, потім 96-100 рядів пров'язуємо лицьовою гладдю. Після чого приступаємо до вив'язування першого орнаменту, взявши для цього спиці на 0,5 розміру товщі, ніж для основного в'язання. Після пров'язування орнаменту, спиці знову змінюються на основні, і до кінця вироби в'язання триває лицьовій гладдю.
- Збавляння на скоси рукавів робимо аналогічним чином, як для попередньої моделі і в'язання також з гумки, але в цьому випадку робимо її висотою 18 рядів. Після чого переходимо на лицьову гладь і через 122 ряду, коли висота рукава досягне 52 см, міняємо на спиці, приготовані для орнаменту і пров'язуємо малюнок згідно з другою схемою. По завершенню візерунка знову переходимо на лицьову гладь.
- Після складання виробу, в'яжемо горловину светра на кругових спицях візерунком гумка 2? 2 висотою 54 ряду або 18 см.
Незважаючи на те, що моделей светрів досить багато, практично всі вони в'яжуться по одній і тій же технології, змінюється лише візерунки і форма коміра.