Діловий стиль одягу для жінок з’явився приблизно з XIX століття, саме тоді жінки почали боротися за свої права. Вони не забажали залишатися лише додатком до чоловіків. Жінки почали брати участь в діловому житті, разом з чоловіками. Одяг став не тільки гарним, але практичним й зручним. Багато ідей одягу були запозичені з чоловічого гардеробу.
Жіночий діловий стиль, як і діловий стиль одягу для чоловіків можна поділити на три типи, які визначають норми ділового гардеробу.
Консервативний формально діловий стиль одягу – доволі нудний, невиразний, але дуже вимогливий стиль, який уявляє собі більшість, коли йдеться про ділових людей.
Формальний діловий гардероб використовується у школах, юридичних установах, банківських організаціях, політичній сфері та в інших схожих сферах діяльності.
Менш строгий управлінський діловий стиль одягу – це підвид ділового стилю, який дозволить жінкам та дівчатам не тільки бути стильними та діловими дамами, але й виразити свою ексклюзивність та оригінальність. Способів для цього дуже багато. Використовується частіше за все керівниками у бізнес-сферах. Але на сьогодні актуальний практично для всіх жінок, якщо це дозволяє дрес-код.
Неформальний жіночий діловий стиль – як раз той самий сучасний бізнес-кежуал. Вважається наймоднішим діловим стилем для жінок та дівчат, який обирають молоді люди та любителі ефектно виглядати.
Дизайнери все більше урізноманітнюють одяг ділових дам. У колекціях 2020 року вони показали велику кількість елегантних костюмів та суконь, котрі необхідні для роботи в офісі. Проте загальні рамки в цьому одязі незмінні. Колір ділового костюма може бути виконаний у таких кольорах:
1. Блуза, у своєму класичному варіанті, повинна бути білою. У сучасному діловому стилі можливі відхилення щодо кольору. Єдина умова – він має бути стриманим та гармонійно виглядати в загальному ансамблі. Не має бути нічого відкритого, яскравого та зухвалого. Бажана відсутність короткого рукава у будь-яку пору року.
2. Костюм може складатися з:
– штанів та піджака;
– штанів та жакета;
– спідниці-олівець та піджака;
– спідниці-олівець та жакета;
– сукні-футляр та піджака.
Пам’ятайте, що допустима довжина сукні або спідниці – до коліна (+,- 5 сантиметрів, в залежності від форми ніг жінки), а штани не повинні дуже обтягувати.
3. На тканині ділового костюма не має бути ніяких малюнків, за виключенням смужки та геометричних принтів. Бажані спокійні, переважно темні тони. Найкращий матеріал для костюма – вовна з різною товщиною нитки для будь- якої пори року. На діловій жінці обов’язково мають бути бежеві або чорні капронові колготи або панчохи, їх щільність варіюється в залежності від пори року.
4. Туфлі мають бути закритими та на підборах. Висоту підбору ви можете визначити самі, виходячи з особистих переконань, але він має бути не меншим за три сантиметри. Ви маєте почувати себе зручно у взутті, тому занадто високих підборів краще уникнути. Важливо! Ніякої платформи!
5. Якщо ви полюбляєте носити прикраси, головне не перестарайтеся. Вони мають бути маленьких розмірів, стриманих кольорів та не більше п’яти позицій. Найкращий варіант кільчиків – гвоздики.
Сумка має бути простого фасону, обов’язково одного кольору, без зайвого декору.
6. Єдина допустима зачіска – зібране волосся. Макіяж має бути природним, а манікюр неяскравим. Парфуми легкі та ледве вловимі.
Чоловічі костюми у діловому стилі повинні бути виконані у приглушених забарвленнях. На жаль, чоловічі костюми у діловому стилі не такі різноманітні, як жіночі. Обираючи для себе одяг у діловому стилі, треба враховувати такі рекомендації:
– Сорочка повинна підходити під колір костюма. Її рукав має бути трохи довший, ніж рукав піджака.
– Краватка повинна бути нормальної довжини, мається на увазі, що вона має діставати до пряжки ременя. Краватку варто підбирати до сорочки та костюму одночасно. Не забувайте про затискач для краватки, його варто носити правильно.
– Колір туфель, сумки та ремінця від наручного годинника повинен бути одного відтінку.
– Взуття обов’язково строге.
У всіх престижних компаніях присутній спеціальний дрес-код. Тому діловий стиль одягу буде як ніколи доречним. Кожен працівник повинен мати, як мінімум, чотири комплекти одягу для роботи в офісі. Ходити на роботу в одному й тому самому костюмі постійно не рекомендується.
У наш час є багато різноманітних моделей одягу в діловому стилі, для вираження власної індивідуальності. І насамперед, це помітно за кольоровою гамою ділових костюмів.
Отже, стиль одягу сьогодні має особливе значення, як для жінок так й для чоловіків. Саме за допомогою стилю одягу можна самовиразитися, показати свою безпосередність, особливість та заявити про себе.