Насичений «Королівський синій – колір, який вперше був іменований в 1810-1820 рр. В той час він був відтінком темно-синього в Англії. Пізніше з тканини таких кольорів шили сукні для королеви Шарлотти (1744-1818). До 1950-х рр. колір вважався набагато темніше.
В кінці 1980-х рр. консорціум World Wide Web», є міжнародною групою з веб-стандартами, зіставив цей більш яскравий відтінок з кодом RGB, присвоївши йому позначення «королівський». Якщо порівнювати фото давніх часів із тими відтінками, що представлені в інтернеті, помітно відмінність яскравості в інтерпретації «чистоти».
«Королева синя» і «імперська синь» — менш відомі версії назв. Королівський синій – це варіант королівського блакитного кольору середнього тону з більш приглушеним ефектом, в той час як імперський синій описує більш темний відтінок, близький до морського.
Згідно з його історією, колір королівського синього на прапор Сполученого Королівства відомий, як Юніон Джек. Він має царствені асоціації завдяки його історичної зв’язку з британським троном. Це робить його популярним при виборі кольору для костюмів, суконь та офіційних нарядів.
Сині відтінки можуть здаватися холодними, вони не викликають апетит, але підходять для оформлення стін в квартирі. Є кольором моря, неба та релаксації.
Згідно колірної психології:
У стародавньому Єгипті виготовляли пігменти синіх відтінків з ряду мінералів, включаючи азурит (тефер) і мідь (біа). Однак найвідомішим і цінних пігментом був «єгипетський синій» (иртю), який був виготовлений шляхом кип’ятіння кварцу (кремнезему) з міддю (у формі малахіту), карбонатом кальцію і натроном.
Назва картини: «Діва і немовля зі святими жінками», Жерар Давид, 1500.
Оскільки з усіх відомих кольорів найбільше подобався і чоловікам, і жінкам саме синій, багато такі художники, як Луїза Буржуа, Ів Кляйн, а також Василь Кандинський висловили перевагу цьому відтінку.
Королівський синій – універсальний колір. Він зазвичай використовується при створенні ділових емблем завдяки асоціаціям з довірою і надійністю. Також можна використовувати в якості акцентного кольору в більш приглушеній кольоровій гамі. Або, якщо потрібно підібрати щось більш драматичне, можна поєднувати його з іншими яскравими квітами – наприклад, зеленим та оранжевим.
Назва картини: «Дівчина з перловою сережкою» Йоганна Вермеєра, близько 1665 р.
Надалі історія синього відтінку кілька разів змінювалась, а в минулому залишилися цікаві факти:
Королівський синій колір (фото останньої версії відтінку сучасності представлено нижче) у 2009 р. був розроблений професором Масом Субраманяном. Аспірант Ендрю Е. Сміт, який навчається в Університеті штату Орегон випадково виявив невідомий до того часу відтінок синього.
Під час дослідження речовин для виготовлення електронної техніки, Сміт побачив, що 1 з його зразків став яскраво-синім при нагріванні. Названий «YInMn blue» після змішування хімічних речовин, таких як ітрій, індій і марганець, відбулося виділення пігменту, використаного в комерційних цілях в червні 2016 р.
В одязі королівський синій можна застосовувати для створення вишуканого образу, який підходить для всіх тонів шкіри. У дизайні інтер’єру інтенсивність королівського відтінку потрібно збалансувати нейтральними тонами кольору слонової кістки або шампанського.
В геральдиці відтінок виглядає з різними яскравими і темними кольорами.
Нижче вказані країни, які використовують стандартний світлий (колір HTML №4169E1) та традиційний (колір HTML №002366) синій відтінок:
В музиці є окремий напрямок, який іменується в честь саундтреку «Royal Blue». Це жанри джазової музики, відрізняються спокійними мотивами.
Королівський синій – це привабливий, універсальний колір. З-за свого яскравого відтінку він може перебувати в парі з нейтральними тонами для підкреслення інтенсивності відтінків.
Кольори, які добре поєднуються з королівським синім:
Ці кольори не рекомендується поєднувати з королівським синім:
Вся палітра колірної гами не може поєднуватися з синім кольором.
Найбільш вдалими є:
Холодна гама кольорів має переважати над насиченістю королівського синього кольору. В силу того, що останній притуплює яскравість інших кольорів, варто підбирати менш інтенсивні і напівпрозорі тони.
З цегляними відтінками королівський синій колір вдало поєднується в інтер’єрі. Спектр яскравості відтінків потрібно підбирати з урахуванням того, скільки «разбавочных» квітів буде.
«Королівський синій» колір (фото нижче показує використання відтінків у клубному ресторані готелю «Extra Lounge») можна поєднувати з холодними і теплими кольорами одночасно, якщо в загальному репертуарі стилю є яскрава і гама приглушена палітри.
Нескладно уявити офіційний костюм у синьому кольорі, як і робочий комбінезон, спецодяг, піджак або фрак. Світлі відтінки будуть вважатися більш повітряними і легкими в чоловічому гардеробі. Щоб підкреслити статус строгості, чоловікам рекомендується розбавляти інтенсивний синій більш спокійними кольорами.
Щоб підкреслити яскравість образу і додати йому сучасності, краще використовувати комбінацію за правилом «3 відтінку». Наприклад:
Як стало помітно, більш аристократичний вигляд набуває той образ, який доповнено синім, але не містить його надлишок. Концентрація яскравого тону може вказувати на соціальний статус людини. Чоловік, в чиєму гардеробі переважає насичений традиційний королівський синій колір, виглядає більш екстравагантно, ніж той, у якого колір доповнюється іншими 2-ма гамами.
Для створення базового гардероба з використанням королівського синього потрібно:
Основна гама | Додатковий колір | Відтінок (з нагоди) |
Темно-синій | Темно-рожевий | Білий |
Королівський синій | Білий | Чорний |
Бірюзовий | Світло-червоний | Пісочний |
Традиційний синій | Коричневий | Колір слонової кістки |
Синій колір для чоловіка – це запорука елегантності і шарму.
Синій колір в жіночому гардеробі зустрічається частіше. Як і зелений, він вважається універсальним для будь-яких видів одягу.
З холодними типами особи він поєднується з принципом подібності, а з теплими – за принципом контрасту, як самий холодний відтінок у вигляді.
Королівський синій колір (фото вище демонструє універсальність вибору відтінків і випадків, коли його можна впровадити в образ) у виборі верхнього одягу повинен поєднуватися не тільки з аксесуарами, але і кольором волосся.
Кольоротип жінки дозволяє розбавити відтінок і доповнити його:
Якщо мова йде про пальто або довгому плащі, основний фон одягу повинен поєднуватися в місці контрасту кольорів. Як кольоротипу буде виступати темне або яскраве «пляма», якою стане пари штанів або спідниця коктейльної сукні. Лавандові відтінки можуть зустрічатися у виборі шарфів і капелюхів, а морські кольори – в якості аксесуарів.
Одяг строго стилю може бути обрана в синій кольоровій гамі, якщо вона доречна в конкретному випадку. Допустимо надягати класичного крою сукні до коліна в королівському синьому кольорі, якщо його можна поєднувати з білим піджаком.
Стримане і довільне поєднання – синій з помаранчевим.
Це яскраве і барвисте додаток глибокого образу, який несе в собі не тільки впевненість власника, але і підкреслює наміри натури. Антагоніст синього завжди виражає контрастність поєднання.
Сукні вільного крою можна доповнювати апельсиновими або лимонними відтінками. Це літньо-весняний варіант образу, який підійде як для роботи, так і для прогулянки по місту.
Компаньйонами для синього кольору у вигляді костюма стануть бірюзовий або бузковий відтінки. Непогано буде поєднуватися ніжний рожевий за умови, що верхній одяг відсутня.
На фото представлений приклад поєднання королівського синього кольору з іншими квітами.
Для строгого костюма можна підібрати червоний колір відтінку «вишня», який створить яскравий контраст. Більш легкого неглибокого поєднання можна досягти за рахунок впровадження білого або блакитного кольорів.
Королівський синій колір, вибраний для святкування торжества або виходу в світ, потрібно поєднувати лише з благородними відтінками золотого або білого кольорів. Наприклад, жінка може підібрати синє плаття в підлогу, доповнивши його прикрасами із золота або біжутерії.
На фото нижче представлені варіації відтінків синього кольору, які можна застосовувати в якості базового тону для «комплектації» майбутніх нарядів.
Більш вільні у плані скутості рухів вважаються ті образи, які можна «зібрати» з того, що є в гардеробі. Найбільш яскравим прикладом стане наряд, що становить синій і зелений колір. Кожен образ доповнений різними прикрасами і аксесуарами.
В залежності від сезону можна вибирати ті чи інші предмети гардеробу:
Практично вся колірна гама «морських вод» добре виглядає в одному look-е.
Менш витончено виглядають ті наряди, в яких є синій колір у вигляді початкового поєднання з іншим холодним відтінком – сукня з принтом, 2-кольорова тканина пальто, піджак з темною підкладкою і лавандовим відтінком лицьового боку. Такі поєднання підходять дівчатам юного віку – вони додають віку і роблять модель менш виразною в плані індивідуальності.
Щоб надати вигляду величину, досить обійтися 2-3 квітами у створенні образу. Потрібно відзначити, що брюнеткам зі світлою шкірою такий стиль підійде найкраще, а блондинки ризикують залишитися «холодними» без почуття смаку.
Модний королівський синій – це колір жіночності та елегантності. Для чоловіків – покажчик статусу в суспільстві, матеріального достатку. Для підбору власного образу досить орієнтуватися на фото моделей з модних журналів – вони допомагають відтворити потрібний ракурс, тон квітів і вигляд базового гардероба.